Son mesaj - Gönderen: KAPTAN - Cumartesi, 08 Haziran 2019 03:31
Sanal alemin en uzun soluklu arabesk damar ve türkü radyosu Hayal FM de reklamsız müzik keyfini bizimle yaşayın.
Radyo hayalfm biz
15 Kasım 2019, 22:53:13 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Radyo Hayal fm, canlı yayın, anında istek, Güncel Haber, resim galerisi, forum, paylaşım, video, 7/24 canlı yayın, müzik, sohbet ve bir çok faydalı içeriği ile sitemiz 2005 yılından beri yayın hayatına devam ediyor..
yönetim: Kadir Karahan Ve Hakan Uslu.

Ana Sayfa   Yardım Ara Takvim Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: ANA SEVGİSİ  (Okunma Sayısı 33 defa)
KAPTAN
ADMİN
Yönetici
Acemi Üye

Karma 151
Çevrimdışı Çevrimdışı

DAMARIN BAŞKENTİ

Site
« : 04 Kasım 2019, 21:27:59 »

Yaradan dünyaya sevgi diye bir güzellik vermiş. En kutsalı anaların yavrularına olan sevgisidir.

Analar yavrusu ile mutludur. Evlât sevgisi en kutsal duygulardan biridir.
Bu kutsal duygu sadece insanlara değil tüm canlılara verilmiştir.
Bunu bir hikaye ile tamamlayalım.

Bir gün hayvan pazarından geçen vatandaşın birisi önceden kaybolan devesine orada rastlar. Devenin yanındaki kişiye sözkonusu devenin sahibini sorar. O zatda devenin kendisine ait olduğunu söyler. Bunun üzerine soran kişi devenin aslında kendisine ait olduğunu söyleyerek bir müddet önce kaybettiğini söyler.
Devenin yanındaki kişi bunu kabul etmeyince tartışma çıkar.
Bunun üzerine soluğu kad'ının karşısında alırlar.
Kadı deveyi pazara getiren kişiye devenin kendisine ait olup olmadığına dair bir ispatın varmı der. Kişide yok der. Diğer iddia eden kişiye sorunca o da var der. İspatını ise bu devenin ciğerinde yanık var der. Kadı nasıl biliyorsun dediğinde ; deveyi keselim. Eğer devenin ciğerinde yanık varsa bu zat bana bir deve alsın . Değilse ben ona bir deve alayım.
Deve kesilir. Ciğeri kontrol edilir. Gerçektende yanıktır. Devenin gerçek sahibi olduğu anlaşılan kişiye diğer kişinin bir deve almasına karar verilir.
Kadı bunu nasıl anladığını sorduğu soruya cevaben ; bir gün deve ve yavrusu ile köprüden geçerken yavrusu dereye suya düşer ve boğulur. Bunu gören anaç deve öyle feryat eder öyle bağırırki ortalık çınlar.

Bunun üzerine sahibi devesinin ciğerinin yanmış olduğunu hisseder. Ve haklı da çıkar.
Yaradan hiç bir anaya ciğerini yakacak bir evlat acısı vermesin
.

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
  Takvime ekle  
Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.034 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu

HAYAL FM

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it Tema By:Tilsimli 2006-2008