Son mesaj - Gönderen: ADMİN - Pazar, 19 Aralık 2021 13:01
Web Sitemizde Radyo, TV vb. Medya yayin hizmeti yoktur ... Saygilarimizla
Radyo hayalfm biz
22 Ocak 2022, 07:10:24 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Web sayfamız Sadece Forum sitesi olarak Hizmet vermektedir. Güncel Haber, resim galerisi, forum, paylaşım, video, müzik, sohbet ve bir çok faydalı içeriği ile sitemiz 2005 yılından beri Sizlerleyiz.

Ana Sayfa   Yardım Ara Takvim Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: AŞKA DAVET  (Okunma Sayısı 152 defa)
ADMİN
ADMİN
Yönetici
Acemi Üye

Karma 151
Çevrimdışı Çevrimdışı

DAMARIN BAŞKENTİ

Site
« : 19 Mayıs 2021, 09:44:58 »

Tabiat bizden yaptıklarımızın acısını çıkarıyor adeta.
   Eskiden biz sorumsuz  insanoğlu bozmadan önce herşey güzeldi.
Lapa lapa yağan kar güzeldi. Çisil çisil yağmur güzeldi.
    Öyleki yağmurun yağışı bile sanatkarlara ilham vererek şarkılar üretirlerdi. Mesela önceleri yağmur yağarken aşka davet ediyordu.
     Günümüze gelince aynı yağmur ; bizlerden intikam alırcasına yanına hırçın arkadaşı doluyu da alınca ...
      Bu kez artık davetin şekli değişti. Aşka değilde , arabalarımızı korumak için halı , kilim gibi örtüler bulmaya davet ediyor.
     Söz dinleyenler kazançlı çıkarken , dinlemeyenler ise sanayide kaportacının yolunu tutarak, bir taraftanda cüzdanına bakmak suretiyle , ah yağmur ve dolu bana yara açtınız. Ben size ne yaptım  diye sitem etmektedir.
       Dolu ise ; ah insan oğlu ah. Doğaya yaptığınız kötülükler için o kadar doluyum ki , bu size az bile diye homurdanmaktadır.
       Zararın neresinden dönülürse  kardır misali, şu an  doğayı korumaya başlasak bile kendini tamir etmesi yıllar alır.
       Bu tesbit varken ; aksine doğayı kendi ego ve rantımız için katletmeye devam ediyoruz.
Aslında böyle bir hakkımız yokki. Zira biz o emaneti atalarımızdan devraldık , zamanı gelince de  torunlarımıza bırakıp bu dünyadan göçüp gideceğiz.
      Vesselam aldığımız emanete sahip çıkamayıp , doğayı mahvederek torunlarımıza karşı vebale girdik.
       Bu duyarlılık içerisinde bir yaşam dileği ile
      Saygılarımı sunuyorum.

Makale Yazarımız: KAYA BEY ( izinsiz kopyalanamaz)
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2021, 10:02:19 Gönderen: ADMİN » Kayıtlı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
  Takvime ekle  
Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.029 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it Tema By:Tilsimli 2006-2008