Son mesaj - Gönderen: ADMİN - Pazar, 19 Aralık 2021 13:01
Web Sitemizde Radyo, TV vb. Medya yayin hizmeti yoktur ... Saygilarimizla
Radyo hayalfm biz
22 Ocak 2022, 07:26:26 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Web sayfamız Sadece Forum sitesi olarak Hizmet vermektedir. Güncel Haber, resim galerisi, forum, paylaşım, video, müzik, sohbet ve bir çok faydalı içeriği ile sitemiz 2005 yılından beri Sizlerleyiz.

Ana Sayfa   Yardım Ara Takvim Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: CENNET'İ SATIN ALMAK  (Okunma Sayısı 140 defa)
ADMİN
ADMİN
Yönetici
Acemi Üye

Karma 151
Çevrimdışı Çevrimdışı

DAMARIN BAŞKENTİ

Site
« : 19 Mayıs 2021, 10:53:09 »

Bir gün bir kadın sokakdan evine dönmektedir. Yolun üzerinde saf görünüşlü ve akli özürlü bir delikanlı görür. Bu saf çocuk gelene gidene ,      "Cennet satıyorum Cennet"  yok mu alan diye kendi kendine bağırmaktadır.
    Deli diye oradan geçenlerden kimse oralı olmaz. Kendi kendine hayıflanır. Hayret der. Kimse Cennet'i istemiyor. Bugün bir kişiye bile satamadım.
Bunu duyan kadıncağız , delikanlıyı mutlu etmek için teklifi ile ilgilenir.
      Sorar ; Cennet kaç lira der.
       Delikanlı; 20 lira diye cevap verir.
Kadında cebinden 20 lirayı çıkarıp vererek bana sat der. Bunun üzerine parayı alan  delikanlı sevinçli bir eda ile ; yaşasın bu gün de Cennetlik birini bulup sattım diyerek kendi kendine konuşarak oradan ayrılır.
     Kadın da delikanlıyı mutlu etmenin huzuru ile evine döner.
      Akşam olur. Yemekde konu açılır ve kadın eşine anlatır.
      Bugün sokakda akli özürlü bir delikanlı para ile "Cennet satıyorum" diye bağırıyordu. Kimse ilgilenmeyince , sevinsin diye ben aldım. Çocuk çok mutlu oldu. Tabiki ben de..
       Eşi sorar kaç para verdin.
       Kadın 20 lira der.
        Adam ,  hanım sen saf mısın? Ne gerek vardı .Deli değilmi. Eline üç beş kuruş verip başından savsaydın der.
      Kadın , ne yapayım çocuk mutlu olsun diye cenneti ondan satın alma oyununa iştirak etmiş oldum.
       Adam ne ise der. Bir müddet sonra yatarlar. Adam o gece rüyasında ise eşini Cennet'te görür.
O heyecanla uyanır ve sabaha kadar uyuyamaz. Mahcup olup eşinede bir şey söyleyemez.
     Bu olay onu o kadar etkilerki bu çocuğu bulup Cennet'i ben de satın almalıyım düşüncesi ile o gün işe gitmez. Başlar çocuğu aramaya.
     Bir kaç sokak ileride bulur.
    Yanına giderek sorar. Sen Cennet satıyormuşun.
    Evet satıyorum.
     Bana da satarmısın deyince , o saf delikanlı gidip sanki yerine bilge bir kişi gelir. O edayla , Hayır satmam der.
    Ama dün eşime 20 liraya satmışın ben de 40 lira vereyim deyince
       Delikanlı ,  hayır olmaz.
        Yüz lira vereyim. Hayır olmaz. Bin lira vereyim . Olmaz. Tüm paranı versen yine olmaz. Dün eşinize , Cenneti aldığının farkında olma+++ ve Cennet'i hakettiği için sattım. Sen ise farkındasın ve para ile almak istiyorsun. Cennet para ile alınacak kadar ucuz değilki.
       Bu söz üzerine adam üzülerek eli boş olarak  oradan ayrılır.
        Sevgili dostlar
       Bizlerin deli diye nitelendirdiğimiz insanların gönül gözleri açıkdır. Aslında belki de veli'dirler. Böyle insanlar bazen karşımıza bir sebeple çıkabilir. Onları hor görüp kötü muamele yapmayalım. Sevindirelim. Mutlu edelim. Bakarsınız Yaradan da bizi mutlu eder.
      Herkese kalb gözü açık , mutlu bir ömür dileği ile.
        Saygılarımı sunuyorum.

Makale Yazarımız: KAYA BEY

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
  Takvime ekle  
Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.03 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it Tema By:Tilsimli 2006-2008